Číča iriomotská z knihy Záhadná monstra 2011

6. srpna 2011 v 0:08 | VAS
Všem pochybovačům, kteří nevěří v teoretickou možnost přežití neznámého druhu kočkovité šelmy, bych chtěl posloužit příkladem z roku 1986, kdy byl v Mexiku zastřelen do té doby mytologický dravec, který nese společné znaky tak rozdílných druhů jako je puma a gepard. Zprávy o této záhadné šelmě známé jako onza poprvé přinesl do Evropy kronikář Cortesovy výpravy Bernal del Castillo, který ji viděl v zoologické zahradě aztéckého panovníka Montezumy II.
Zázraky se však dějí i v tak dobře prozkoumané a přelidněné zemi jako je Japonsko. V roce 1967 zde totiž objevili zbrusu nový druh kočkovité šelmy. Podivný tvor s krátkým ocasem a masivní hlavou, který dostal vědecké jméno Felis iriomotensis je zřejmě vůbec nejvzácnější kočkou na světě. Zjistilo se, že jeho populace nečítá více než sto jedinců.
Kočka iriomotská se zdržuje na území necelých tři sta kilometrů čtverečních tvořených hornatým ostrovem Iriome, který leží na konci souostroví Rjúkú asi dva tisíce kilometrů od Tokia. Stále ještě patříte ke skeptikům popírajícím možnost nových objevů?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama