Ještě k fotkám:

21. srpna 2011 v 1:15 | VAS
Jaká radost!!!!
Pochopil jsem konečně, jak se na blog vkládají fotky. Jdu spát a doufám, že se mi to do rána nevykouří z hlavy. První dva snímky záhadného korýše jsou kvízovou otázkou. Poznáte o jakou "ráci" se jedná? Nápověda: řasami obrostlý tvor žije v Evropě.
Poslední zveřejněný snímek patří kožnatce Le loiově (už jsem oní psal v předchozím článku). Přestože jde o nepříliš kvalitní snímek, považuji si ho ze všech nejvíc, protože:
Záhada legendární vietnamské želvy dnes stojí před vyřešením. Díky odběru vzorků DNA máme jedinečnou možnost zjistit, zda je více než stoletý exemplář kožnatky (podle prvních zpráv šlo o samce, jiné zdroje tvrdí, že jde o samici) z jezera Hoan Kiem přece jenom zvláštním druhem nebo ne. To je ale asi tak všechno. Pokud se pro něj nenajde vhodný partner (samozřejmě opačného pohlaví), tak tento unikátní druh vymře. Pak už bude jedno, jestli bude na náhrobku napsáno: zde leží poslední exemplář Rafetus leloi anebo zde odpočívá jeden ze čtyř posledních kusů druhu Rafetus swinhoei. Podle posledních zpráv se spekuluje ještě o jiných vědeckých jménech. Blbost lidská zdá se kulminuje i v taxonomii!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama