Pár slov o mně (z knihy Záhadná monstra, 2011)

6. srpna 2011 v 16:14 | VAS
Mgr. Vojtěch Alberto Sláma (1968) se dnes věnuje především publikační činnosti. Druhé jméno Alberto začal autor knihy používat po zralé úvaze, protože již déle nemohl snášet komolení svého staroslovanského jména domorodými přáteli.
Vojtěch Alberto Sláma pracoval zpočátku jako stěhovák, zedník a hlídač v zoo a posléze jako redaktor zahraničního zpravodajství v regionálních denících. Krátce si také vyzkoušel post šéfredaktora v dnes již neexistujícím ekonomickém týdeníku.
Během své novinářské práce mnohokrát navštívil Rusko, Bělorusko, Ukrajinu, Kazachstán a Kyrgyzstán. V roce 1994 se mu podařilo proniknout k frontovým liniím během konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií.
Jak názorně ukazuje fotografie je rozpolcen mezi kryptozoologií (vědě o neznámých zvířatech) a zoologií. Desetkrát navštívil brazilskou Amazonii, jednou bažiny Pantanalu, Venezuelu, Bolívii, Gambii, Thajsko, Borneo a Vietnam. Na odlehlých místech těchto exotických zemí pátral po záhadných netvorech z domorodých legend a sbíral informace, které se k záhadným živočichům vztahují.
Zabýval se však také dokumentováním rybího bohatství tamních řek s magickými jména jako Amazonka, Solimoes, Jandiatuba, Rio Negro, Curicuriari, Canuma, Maues, Madeira, Demini, Paraguay, Concolinho, Tapajos, Araca, Purus, Pixuna, Segama, Kinabantangan, Gambie a Dong Nai.
Vojtěch Alberto Sláma spolupracuje nejen s novinami a časopisy, ale příležitostně i s Českou televizí a Českým rozhlasem. V roce 2000 byl v rámci televizního projektu Světozor odvysílán jeho dokument "Po stopách amazonských," který pojednával o legendárních obludách na brazilské řece Jandiatubě.
Vojtěch Alberto Sláma je autorem publikací: Záhadná monstra (XYZ, 2011), Lexikon příšer (doposud nevydáno), Po stezkách oblud, Hon na vodní příšery, Velká kniha nejen o dinosaurech, Putování do zeleného srdce Amazonie, Příručka pro rybáře a Slezský rod Tůmů.
K vydání je připravena kniha Strašidelná zoologie!!!, která vám přiblíží ty nepodivuhodnější tvory, kteří s námi obývají naši modrou planetu. Málo známé informace o nejvzácnějším tvorovi na světě, vražedných líbajících plošticích a objevech zbrusu nových druhů zvířat, stejně jako šokující informace o masožravých kopytnících doplňují originální autorské snímky ze čtyř světadílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama