Upír Drákulův

11. září 2011 v 8:33 | VAS
Upír Drákulův (Desmodus draculae) je suverénně největším druhem upíra známého vědě. Jedná se nicméně o tvora již dávno vyhynulého, známého jen z fosilií nalezených u města Boa Vista (brazilský stát Bahia). V Jižní a Střední Americe však stále kolují o obřích upírech ty nejdivočejší historky. Například roce 2002 přinesl jakýsi nikaragujský lokální deník - který ovšem později citoval i světový tisk - podivnou a značně nevěrohodnou zprávu o tom, že nějaký gigantický upír terorizoval malé městečko Leon. Dokonce se psalo, že monstrum mělo rozpětí pět metrů, což je - jak vám potvrdí každý seriózní zoolog -kardinální nesmysl. Ještě, že má veřejnost nás, kryptozoology, tedy lidi, kteří zpravidla na svou odbornou pověst zvysoka kašlou a jsou ochotni za záhadami vyrazit do světa. Odměnou nám jsou úžasná dobrodružství, na nichž většinou nic neobjevíme, ale (tu a tam) přineseme i popis nového druhu zvířete, o němž neměli do zblbnutí publikující akademici ani ponětí.
P. S. Povšimněte si prosím mého lehce zahořklého tónu, plynoucího z toho, že ač jsem jako mladík vyhrával nejrůznější zoologické soutěže a psal různá terénní i laboratorní pojednání, dopadl jsem na stará kolena jako amatér a diletant v biologii i paleontologii. I když, jak praví P. E. Victor:
"Skuteční badatelé jsou básníci a snílci. Bez nich by věda nemohla existovat. Ti ostatní jsou účetní a kramáři... Ostatně, celý život by byl bez fantazie velmi nudný."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama