Prosinec 2013

Termíny diashow 2014 březen

28. prosince 2013 v 20:29 | V. A. Sláma
Diashow Báječná Amazonie
s Vojtěchem Alberto Slámou

Kde: Litovel, Záložna na nám. Přemysla Otakara

Kdy: 13. března 2014 v 18 hodin

Vstupné - předprodej viz Městský klub Litovel i na místě: 80 Kč


10 expedic na kajacích, říčních lodích i pěšky
po největších řekách a pralesích naší Země
S cestovatelem a spisovatelem Vojtěchem Alberto Slámou poplujeme po Amazonce, Rio Negru, Purusu a Demini s domorodými caboclos a indiány.
Uvidíme unikátní růžové sladkovodní delfíny, neuvěřitelné druhy zubatých i monstrózních amazonských ryb a dalších živočichů.
Spatříme jeden z divů světa - svatbu mocné Amazonky. Navštívíme slavnou amazonskou operu v Manausu, postavenou kaučukovými barony, uprostřed džungle.
Projdeme fascinujícími a nekonečnými pralesy, kde nevládnou anakondy a jaguáři, ale hmyzí králové. Vyslechneme také indiánské mýty o podivných tvorech, jako jsou obludný chlupatý mapinguari či obří kočka warracaba, kteří zde možná doposud žijí.
Vítejte v zeleném království, do něhož 21. století stále ještě teprve proniká!
Po tajemných stezkách Amazonie nás provede Vojtěch Alberto Sláma. O pralesích a řekách této fascinující a stále záhadné oblasti napsal řadu knih a novinových článků.
Mezi jeho nejznámější patří publikace Záhadná monstra, V Zeleném srdci Amazonie, Po stezkách oblud a Hon na vodní příšery. O Amazonii pro Českou televizi natočil film Po stopách amazonských. S jeho reportážemi o pátrání po záhadných tvorech se můžete seznámit také na blogu vojtech-alberto.blog.cz.

Amazonie 2014

16. prosince 2013 v 15:50

Diashow Báječná Amazonie 2014

16. prosince 2013 v 15:34 | VAS
Vážení přátelé, připravil jsem diashow Báječná Amazonie, s níž chci v roce 2014 objet republiku. Libreto k fotografiím už mám hotové. Své místo zde samozřejmě mají i kryptozoologické fenomény jako je mapinguari či wašoriwe. Budu se na vás těšit. Všechny termíny vyvěsím na svém blogu v lednu. Pokud byste měli zájem mohu od února 2014 diashow uspořádat i ve vašem městě.
Zdravím Vojtěch Alberto Sláma