Proč nefandím Darwinovi

25. ledna 2015 v 18:56 | VAS

Proč nefandím Darwinovi


by VAS


Víra v Darwinovu evoluční (vývojovou) teorii je pro mnoho lidí
překážkou v učení Ježíše Krista. Často se také setkáváme s tvrzením,
že věda a víra v Krista jsou v rozporu. Nic není vzdálenějšího pravdě.
V rozporu s biblickou vírou je totiž pouze darwinistická pavěda
(pouhá teorie vykládaná však jako dokázaný fakt) nebo lépe řečeno
uctívání evolučního démona.

Stvoření kontra evoluce
Bible říká, že na začátku stvořil Bůh nebe a zemi. Pátý a
šestý den Božího díla byli stvořeni všichni živí tvorové. Nejdříve
vodní živočichové (např. ryby, plesiosauři, medůzy, velryby aj.),
okřídlení létavci (např. ptáci, netopýři, ptakoještěři aj.) a později pak další rozmanité druhy zemské zvěře (např. savci, obojživelníci, dinosauři aj.).
Nakonec byl stvořen člověk. Tento biblický pohled zastávají takzvaní kreacionisté (vědci či laici, kteří věří ve stvoření přesně
tak, jak je popsáno v Bibli). Evolucionisté tvrdí, že život vznikl náhodou či
samovolně z neživých látek a později začal být stále složitějšía různorodější. ("Biologická evoluce je dlouhodobý, samovolně probíhající proces, v jehož průběhu vznikají či spíše jednorázově vznikly ze systémů neživých systémy živé, a tyto živé systémy se dále vyvíjejí a vzájemně diverzifikují." - citát z vysokoškolské učebnice od Jaroslava Flegra : "Úvod do evoluční biologie"). Není jistě bez zajímavosti, že se mnozí darwinisté domnívají, že mezi lidskými prapředky najdeme kromě opic také ryb a plazy.

Kreacionisté věří, že 5. a 6. den Božího díla byli stvořeni všichni živočichové i člověk. Rozpor mezi biblickými věřícími a darwinisty dobře vystihl evolucionista Douglase Futuyuma, když napsal: "Kreace a evoluce naprosto vyčerpávají všechna možná vysvětlení vzniku živých organismů. Buďto se živé organismy objevily na zemi plně vyvinuty, anebo ne. Pokud ne, pak se musely vyvinout již z dříve existujícího druhu nějakým procesem modifikace. Pokud se tu objevily v plně vyvinutém stavu, musela je stvořit nějaká všemocná inteligence." Zkrátka není nic mezi tím, a tak si vědci i laici při odpovědích na otázky, kde že se vzal život, musí vybrat mezi Biblí a nebo bláboly Darwinových následovníků.

Nemožnost vzniku života
Samozřejmě, že existuje variabilita v rámci rodu či druhu, která umožní - velmi omezeně - vznik nové "formy" (např. pes vznikl z vlka, cihlidovité ryby z afrických jezer vytvoří nový poddruh nebo druh - pořád to ale budou jen a jen ryby a nikoliv rosničky nebo orli).
Evolucionisté také zcela neoprávněně tvrdí, že samovolně může dojít
ke vzniku živého z neživého (jedna z hypotéz hovoří například o jakémsi jílu) a složitějšího z jednoduššího (například savci z plazů).
Život samozřejmě nemohl vzniknout z neživého, to je zřejmý nesmysl. Metan, voda a amoniak se slučují v aminokyseliny, což jsou základní stavební částice trávy i člověka. Slučují-li se molekuly aminokyselin v peptidy, tvoří se dlouhé řetězce až k proteinoidům, které mají stále ještě daleko k bílkovinám. Každé přidání aminokyselinové molekuly k tomuto dlouhému řetězci vyloučí jednu molekulu vody. Tato reakce je vratná, může proto probíhat oběma
směry, to znamená, že se řetězce mohou podle chemického prostředí spojovat i trhat. Rozklad peptidů, řetězců, nastane obzvláště ve vodním prostředí, protože spojování aminokyselin vodu vylučuje. Přesto evolucionisté učí, že život vznikl v moři. Z chemických důvodů je moře to nejnevhodnější prostředí pro vznik života.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Radek Radek | 10. března 2015 v 7:13 | Reagovat

Dobrý den,
zajímavý názor, fandím Vám a budu se těšit na pokračování.

2 Vojtěch Alberto Vojtěch Alberto | 12. března 2015 v 18:57 | Reagovat

Díky za podporu. Srdečně zdraví VAS

3 Tadeáš Tadeáš | 24. července 2015 v 17:35 | Reagovat

Mám stejný názor a líbí se mi tvůj postoj!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama