Březen 2015

Reminiscence na dávný film

27. března 2015 v 17:15 | VAS

Před chvílí jsem na netu našel pár postřehů o mé filmové prvotině z roku 1999 Po stopách amazonských. Je zajímavé, že jsou na filmeček ohlasy - byť většinou negativní - i po tolika letech. Na mou obhajobu budiž řečeno, že jsem točil poprvé v životě a to velmi legrační kamerou a výsledný pořadu ( včetně komentáře) jsem spíchl horkou jehlou a pod drtivým tlakem režiséra z ČT. Sám jsem měl úplně jinou představu. Musím však říci, že i tak to byla zajímavá zkušenost. Od těch dob jsem byl v Amazonii čtrnáctkrát a dnes bych přivezl záběry, nad kterými by srdce plesalo. Tož tak.

Zdraví Vás VAS

vanadium

***
Pokud očekáváte kryptozoologický dokument, budete zklamaní. Této tématice je věnováno velmi málo prostoru v závěru dokumentu, navíc jen povrchně. Hlavním tématem je cesta po amazonské trase cestovatele E. S. Vráze s ukázkou základních aspektů oblasti (města a říční osady, lidé, zvířata, prales). Kryptozoologická tématika v závěru dokumentu působí poněkud nesourodě s předchozí částí; když už byla zahrnuta, je škoda, že nebyla více rozpracována. Vizuální zpracování odpovídá použité technice, místy mi vadilo nevhodné použití soundtracku (veselá skladba při výčtu zvířat na pokraji vyhubení..). Snaha o dobré zpracování však patrně byla, a i vzhledem ke krátké délce se jedná o oddychový dokument, jehož prostřednictvím lze nahlédnout do života podél nejmohutnější řeky světa.(4.10.2014)
 • Bioscop

  **
  Slámův komentář v dokumentu byla hrůza. Jede jako stroj a jeden ani nepozná jestli někoho cituje, nebo mluví za sebe. A to pátrání po vědě neznámých tvorech? Asi 4 minuty před koncem je jeden rozhovor s lovcem, který vlastně nic neviděl, jen slyšel.(10.7.2014)
 • chaometic

  *****
  Viděl jsem na čt2: Dokument o cestování po jižní Americe, a pátrání po neznámých zvířatech v Amazonii. Autor se zminuje i možném výskytu dinosaurů v oblasti Jandiatuba.(30.11.2010)
 • sator

  ****
  Zajímavé(26.7.2011)
 • Joker7

  ***
  Na můj vkus málo záběrů z kategorie "wildlife". Panu Slámovi ale i tak závidím, že se na zmíněná místa dostal a mohl je poznat na vlastní kůži.