Leden 2016

Expedice: Kajakem za nahohřbetem

7. ledna 2016 v 11:03 | VAS
Cílem mé nové expedice na řeku Demini a Curuduri v oblasti brazislké Amazonie je pátrání po novém druhu ryb z rodu Gymnorhamphichthys. Je to zcela průsvitná rybka bez ploutví, která vydává slabé elektrické signály a navíc nocuje na souši zavrtaná do mokrého písku. Rybku už jsem ulovil v roce 2000, ale nemám ji jako dokladový exemplář. Zůstala jenom neumělá fotografie. Popsal jsem ji však ve své knize Záhadná monstra (nakladatelství XYZ, 2011). Popis je však samozřejmě kvůli chybějícímu exempláři neplatný. Druhým cílem mého projektu pak je prvosjezd řeky Curuduri (úžasná panenská oblast plná neznámých druhů živočichů) na nafukovacím kajaku. Na místo samotné se dostanu za pár dní s mými indiánskými přáteli v jejich kánoích a pak budu pokračovat sám.
Jelikož si akce vyžádá větší množství peněz, rozhodl jsem se oslovit sponzory.
Nabízím:
- Pokud popíšu nový druh, zohledním přání největšího donátora v druhovém jméně. Např. Firma Harpia, v tom případe bude jméno ryb znít Gymnorhamphichthys harpiae, Sláma 2016.
- Dalším donátorům pošlu svou knihu Záhadná monstra (cca 10 kusů) s věnováním.
- Nabídnu expediční fotky pro firemní kalendář.
- Diashow Báječná Amazonie pro vaši frmu.
Takže pokud máte chuť a možnost podpořit mouamazonskou expedici v roce 2016 posílám číslo účtu 123 292 007/ 0300 a kontaktní mail vojta.slama@centrum.cz.
Na případné další spolupráci se určitě dohodneme.
zdraví VAS