Poděkování

23. března 2017 v 13:10 | Vojtěch Alberto Sláma

Poděkování panu Václavu Dejčmarovi

a Eccentric Clubu

Chtěl bych poděkovat panu Václavu Dejčmarovi a také předsedovi Eccentric Clubu Jakubovi Horákovi za zásadní podporu mé expedice za žijící amazonskou legendou Tatunca Narou.
Tatuncu proslavil novinář Karl Brugger svou knihou Kronika Akakoru, kde Tatunca vypráví o podivuhodné zaniklé civilizaci, záhadných návštěvnících z vesmíru a podzemních městech. Kniha měla velkých úspěch a podnítila mnoho fantastů k cestám do Amazonie (někteří z nich po setkání s Tatuncou záhadně zmizeli). Samotný Brugger byl zavražděn za podivných okolností v Rio de Janeiru - mnozí z jeho smrti podezírají právě Tatuncu.
Dnes šestasedmdesátiletý Tatunca Nara, žijící na středním Rio Negru (Brazílie, stát Amazonas), patří k nejkontroverznějším osobnostem celé Amazonie. Je ctěn jako indiánský náčelník zaniklého kmene z říše Agakor, nenáviděn jako špion z období vlády vojenské junty, vysmíván jako místní blázen a obáván jako vrah (z jeho minimálně tří obětí se našla pouze jedna lebka). Amazonský prales však zná jako málokdo a dodnes tvrdí, že zná cestu k zaniklým indiánským městům. Během mých čtrnácti expedic do brazilské Amazonie, kde pátrám po nových druzích pseudoektrických ryb z čeledi Gymnorhaphichthyidae se mi podařilo najít Tatuncův dům a také od svých tamních přátel vyslechnout řadu pozoruhodných příběhů o tomto záhadném muži. Chtěl bych přinéstsvědectví o této kontroverzní postavě (rozhovor s Tatuncou a jeho blízkými) a společně se svými indiánskými kamarády jít v jeho stopách v pohoří Araca a demaskovat (či potvrdit) mýty, které o něm kolují. Je nejvyšší čas - Tatuncovi táhne osmdesátka.
 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TED TED | 1. května 2017 v 17:49 | Reagovat

Drzime palce. Ted

2 Amigo Amigo | 28. května 2017 v 19:57 | Reagovat

Vamos para Amazonas Alberto!
Amigo

3 Ted Ted | 8. srpna 2017 v 10:26 | Reagovat

Budu vsechno sledovat. Ted

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama