Setkání s Velkým hadem

16. září 2017 v 23:47 | VAS
Zdravím už z ČR a podávám krátký raport o expedici:
setkal jsem se s Velkým Hadem - Tatunca Narou (nebo-li náčelníkem lidu Uga Mongulala) a udělal s ním malý rozhovor o svatyni Salazare. Posbíral jsem o tomto akakorském fenoménu i řadu jiných svědectví, některá se zdají velmi hodnověrná.
Takto mocně inspirován zbrázdil jsem na staré lodi Sao Alberto i na svém kajaku Beccerilo vody řek Araca a Demini. Potkal jsem se tam i s Yanomamem, který byl (prý) u toho, když v jednom igarapé na severu zabili mládě mapinguariho ("Bylo rezavé a asi tři metry vysoké," tvrdil chlapík). K události mělo dojít letos. Je to vůbec poprvé, kdy jsem mluvil s očitým svědkem. Chlapík se mj. vyjádřil v tom smyslu, že je to nebezpečné, ale naštěstí (pro Yanomami na Demini) vzácné zvíře.
O tom všem jsem natočil stovky záběrů, které se teď snažím sestříhat do podoby filmového. V Riu jsem v Národní knihovně v oddělění rukopisů zapátral také po Fawcettově slavném manuskriptu. (O manuscrito 512, consiste em um dos arquivos manuscritos da época Brasil colonial que está guardado no acervo da Biblioteca Nacional ).
Až to dám všechno do kupy, nabídnu vám fotografie z filmu a snad v nějaké TV budou mít o celý dokument zájem.
Mějte se fajn, zdraví VAS

P. S. Pokud se zadaří, tak vyrazím za bílou pyramidou - která trčí z pralesa vedle svatyně Salazare- ještě letos.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Timtom Timtom | 30. září 2017 v 19:46 | Reagovat

Klobouk dolu Alberto...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama