Září 2018

Film o bicolorním pardálovi: hledám obchodní partnery - pantery

30. září 2018 v 12:55 | VAS

Bicolórní pardál
Příští rok vyrážím na další filmovou expedici po stopách obřího bikolórního pantera zvaného onza canguacu (podle domorodců se v žádném případě nejedná o pumu ani jaguára) do brazilské Amazonie.

Potloukám se v těchto a přilehlých oblastech již přes dvacet let a posbíral jsem řadu pozoruhodných informací, které jsem přetavil do pár knih např. Záhadná monstra a dokumentárních filmů - premiéra posledního filmu s názvem Akakor bude k vidění na kanále Kino svět dne 1. 10. 2018 v 19: 05.

V případě onza canguacu se zřejmě opravdu nejedná pouze o indiánský folklór, protože horkou stopu před časem sledoval i známý zoolog van Roosmallen než ho v Manausu před časem klepli přes prsty a zavřeli do vězení.
Na stopu této prapodivné amazonské šelmy ho přivedli jeho domorodí brazilští přátelé, kteří ji nazývají onza canguacu. (Onza pintada znamená v portugalštině jaguár). O podivné šelmě onza canguacu však zatím není nic bližšího známo, ale pravděpodobně to nebude přelud ani mystifikace. Marc van Roosmalen je totiž jedním z nejlepších terénních biologů na světě a na svém kontě má - mimo jiné - například šest nově popsaných druhů amazonských opic.

Televizní premiéra na Kino svět

20. září 2018 v 14:49 | Vojtěch Alberto Sláma
Přátelé a kamarádi,
můj předposlední film (z roku 2017) Akakor z Amazonie a Rio de Janeira bude mít televizní premiéru 1. 10. v 19: 05 na Kino svět.
Zdraví Vás VAS