Říjen 2018

Záhady a divy Amazonie - premiéry mých dvou filmů

Úterý v 10:37 | VAS
Kino Svět uvede premiérově mé dva filmy Akakor (2017) v repríze 27. 11. a Netvoři Amazonie (2018) v premiéře 3. 11. Oba dva filmečky jsem natočil během svého potloukání po Amazonii. Snad se vám budou líbit.
Zdraví V. A. Sláma
P. S. Žádám ctěné diváky o shovívavost zejména při poslechu mých komentářů. Nejsem holt stoprocentní hlasový profík. Příště nechám své dílko nadabovat hercem.

Premiéra 3. 11. na Kino Svět: Netvoři Amazonie - můj nový film

Úterý v 10:28 | VAS
03.11. 18:00

Netvoři Amazonie

Dokument
2017 | 50 minut | ZÁHADY
Režie:
Vojtěch Alberto Sláma
Scénář:
Vojtěch Alberto Sláma
Kamera:
Vojtěch Alberto Sláma
Filmový dokument Netvoři Amazonie cestovatele Vojtěcha Alberto Slámy vás zavede do největšího deštného pralesa na naší Zemi. Zdejší indiáni tvrdí, že zde žije mnoho podivných a děsivých netvorů, pro něž moderní věda doposud nemá jména. Jedním z nich je i mapinguari - příšera porostlá chlupy rezavé barvy, která se nerozpakuje zaútočit i na člověka. Svým obětem prý dokonce ukusuje hlavy. Seznámíte se však i s mírumilovnými růžovými delfíny, kterým místní přisuzují nadpřirozené schopnosti nebo se záhadnou černobílou kočkou větší než jaguár.

Film 27. 10. na KINO SVĚT

11. října 2018 v 8:37 | VAS

27.10. 18:10

Akakor

Tatuncovo tajemství
2017 | 35 minut | ZÁHADY
Režie:
Vojtěch Alberto Sláma
Scénář:
Vojtěch Alberto Sláma
Kamera:
Vojtěch Alberto Sláma
Filmový dokument Akakor, který pátrá po stopách indiánského náčelníka Tatunca Nary, vás zavede nejenom do šera amazonských pralesů, ale i do ulic Manausu a Rio de Janeira. Tatunca Nara patří k nejzáhadnějším osobnostem celé Amazonie. Je ctěn jako indiánský náčelník zaniklého kmene z říše Akakor, nenáviděn jako špion z období vlády vojenské junty, vysmíván jako místní blázen a obáván jako vrah. Tatuncu proslavil novinář Karl Brugger svou knihou Kronika Akakoru, kde Tatunca vypráví o podivuhodné zaniklé civilizaci, záhadných návštěvnících z vesmíru a podzemních městech. Samotný Brugger byl zavražděn za podivných okolností a mnozí z jeho smrti podezírají právě Tatuncu.


Film na CS film

2. října 2018 v 10:50 | VAS

Akakor

  • 1. 10. 2018, 19:05
Dokument ČR (2017), 28 min.
Režie: V. A. Sláma
Tatuncovo tajemství, ČR (2017). Filmový dokument Akakor, který pátrá po stopách indiánského náčelníka Tatunca Nary, vás zavede nejenom do šera amazonských pralesů, ale i do ulic Manausu a Rio de Janeira. Tatunca Nara patří k nejzáhadnějším osobnostem celé Amazonie. Je ctěn jako indiánský náčelník zaniklého kmene z říše Akakor, nenáviděn jako špion z období vlády vojenské junty, vysmíván jako místní blázen a obáván jako vrah. Tatuncu proslavil novinář Karl Brugger svou knihou Kronika Akakoru, kde Tatunca vypráví o podivuhodné zaniklé civilizaci, záhadných návštěvnících z vesmíru a podzemních městech. Samotný Brugger byl zavražděn za podivných okolností a mnozí z jeho smrti podezírají právě Tatuncu. (28 min)