Říjen 2018

Percy Fawcett a krutý vtípek

19. října 2018 v 9:05
Nedávno mě pobavila docela dobrá historka týkající se mého velkého předchůdce Percyho Fawcetta.
Tento vskutku poslední viktoriánský amazonský badatel křičel na indiány, kteří po něm stříleli šípy, že je jejich přítel, ať přestanou. Netušil však, že mu jakýsi místní žertéř před časem poradil indiánský pokřík, který zněl asi takto: "Jsem vrah a přišel jsem vás zabít". Tož tolik k amazonskému humoru...

Záhady a divy Amazonie - premiéry mých dvou filmů

16. října 2018 v 10:37 | VAS
Kino Svět uvede premiérově mé dva filmy Akakor (2017) v repríze 27. 11. a Netvoři Amazonie (2018) v premiéře 3. 11. Oba dva filmečky jsem natočil během svého potloukání po Amazonii. Snad se vám budou líbit.
Zdraví V. A. Sláma
P. S. Žádám ctěné diváky o shovívavost zejména při poslechu mých komentářů. Nejsem holt stoprocentní hlasový profík. Příště nechám své dílko nadabovat hercem.

Premiéra 3. 11. na Kino Svět: Netvoři Amazonie - můj nový film

16. října 2018 v 10:28 | VAS
03.11. 18:00

Netvoři Amazonie

Dokument
2017 | 50 minut | ZÁHADY
Režie:
Vojtěch Alberto Sláma
Scénář:
Vojtěch Alberto Sláma
Kamera:
Vojtěch Alberto Sláma
Filmový dokument Netvoři Amazonie cestovatele Vojtěcha Alberto Slámy vás zavede do největšího deštného pralesa na naší Zemi. Zdejší indiáni tvrdí, že zde žije mnoho podivných a děsivých netvorů, pro něž moderní věda doposud nemá jména. Jedním z nich je i mapinguari - příšera porostlá chlupy rezavé barvy, která se nerozpakuje zaútočit i na člověka. Svým obětem prý dokonce ukusuje hlavy. Seznámíte se však i s mírumilovnými růžovými delfíny, kterým místní přisuzují nadpřirozené schopnosti nebo se záhadnou černobílou kočkou větší než jaguár.

Film 27. 10. na KINO SVĚT

11. října 2018 v 8:37 | VAS

27.10. 18:10

Akakor

Tatuncovo tajemství
2017 | 35 minut | ZÁHADY
Režie:
Vojtěch Alberto Sláma
Scénář:
Vojtěch Alberto Sláma
Kamera:
Vojtěch Alberto Sláma
Filmový dokument Akakor, který pátrá po stopách indiánského náčelníka Tatunca Nary, vás zavede nejenom do šera amazonských pralesů, ale i do ulic Manausu a Rio de Janeira. Tatunca Nara patří k nejzáhadnějším osobnostem celé Amazonie. Je ctěn jako indiánský náčelník zaniklého kmene z říše Akakor, nenáviděn jako špion z období vlády vojenské junty, vysmíván jako místní blázen a obáván jako vrah. Tatuncu proslavil novinář Karl Brugger svou knihou Kronika Akakoru, kde Tatunca vypráví o podivuhodné zaniklé civilizaci, záhadných návštěvnících z vesmíru a podzemních městech. Samotný Brugger byl zavražděn za podivných okolností a mnozí z jeho smrti podezírají právě Tatuncu.


Film na CS film

2. října 2018 v 10:50 | VAS

Akakor

  • 1. 10. 2018, 19:05
Dokument ČR (2017), 28 min.
Režie: V. A. Sláma
Tatuncovo tajemství, ČR (2017). Filmový dokument Akakor, který pátrá po stopách indiánského náčelníka Tatunca Nary, vás zavede nejenom do šera amazonských pralesů, ale i do ulic Manausu a Rio de Janeira. Tatunca Nara patří k nejzáhadnějším osobnostem celé Amazonie. Je ctěn jako indiánský náčelník zaniklého kmene z říše Akakor, nenáviděn jako špion z období vlády vojenské junty, vysmíván jako místní blázen a obáván jako vrah. Tatuncu proslavil novinář Karl Brugger svou knihou Kronika Akakoru, kde Tatunca vypráví o podivuhodné zaniklé civilizaci, záhadných návštěvnících z vesmíru a podzemních městech. Samotný Brugger byl zavražděn za podivných okolností a mnozí z jeho smrti podezírají právě Tatuncu. (28 min)