Listopad 2018

Je OK být bílý

8. listopadu 2018 v 15:29 | VAS
Milí světoběžníci, kryptozoologové, excentrici, jakož i jiné mé oblíbené cílové skupiny.
Je OK být bílý? Před nějakým časem těchto pár slov spustilo skutečnou mediální bouři od USA po Austrálii. Zdá se vám toto sousloví rasistické nebo neutrální? Napište mi, co si o tom myslíte.

P. S. Nedělá mi problém nosit v Brazílii tričko s ikonickým nápisem "Eu so 100 % negro" ("Jsem stoprocentní černoch") a klidně bych se samozřejmě ohákl i do toho proklamujícího můj echt😂 slovanský původ. Myslím si totiž, že být bílý je zcela v pořádku aneb, abych parafrázoval milovaného
Mildu Kopeckého: "Jsem bílý Čech a jsem na to hrdý. Kdybych nebyl, stejně bych zůstal bílým Čechem."A jak to vidíte vy? Zdraví Vás VAS

Hledám partnery - pantery

2. listopadu 2018 v 12:20 | Vojtěch Alberto Sláma
Příští rok vyrážím na další filmovou expedici po stopách obřího pantera zvaného onza cangucu (podle domorodců se v žádném případě nejedná o pumu ani jaguára) do brazilské Amazonie. Na vyžádání zašlu reklamním partnerům svou nabídku - dokumentární film s product placementem, kniha, fotografie a reklamní snímky z Amazonie.
Potloukám se v těchto a přilehlých oblastech již přes dvacet let a posbíral jsem řadu pozoruhodných informací, které jsem přetavil do pár knih např. Záhadná monstra a dokumentárních filmů - premiéra posledního filmu s názvem Netvoři Amazonie bude k vidění na kanále Kino svět zítra tj. v sobotu 3. 10. 2018 v 18: 00.
V případě onza cangucu se zřejmě opravdu nejedná pouze o indiánský folklór, protože horkou stopu před časem sledoval i známý zoolog van Roosmallen než ho v Manausu před časem klepli přes prsty a zavřeli do vězení.
Na stopu této prapodivné amazonské šelmy ho přivedli jeho domorodí brazilští přátelé, kteří ji nazývají onza canguacu. (Onza pintada znamená v portugalštině jaguár). O podivné šelmě onza cangucu však zatím není nic bližšího známo, ale pravděpodobně to nebude přelud ani mystifikace. Marc van Roosmalen je totiž jedním z nejlepších terénních biologů na světě a na svém kontě má - mimo jiné - například šest nově popsaných druhů amazonských opic.